Archiwum kategorii ‘Zdrowie’

Dlaczego nasza dieta nie przynosi rezultatów? Choć w Internecie niemal co miesiąc pojawiają się propozycje kolejnych cudownych diet, zdecydowana większość ich entuzjastek przyznaje, że pomysły na gubienie kilogramów nie spełniają pokładanych w nich nadziei. Atrakcyjny wygląd i szczupła sylwetka zyskują na znaczeniu w kontekście zbliżającego się lata, warto więc postawić sobie pytanie o to, co sprawia, że cudowne diety tak często rozczarowują. Analizując najmodniejsze z diet łatwo możemy dostrzec, że zdecydowana większość z nich jest przygotowywana z myślą o osobach, które chcą szybko dostrzec pożądane zmiany. Właśnie ekspresowe działanie przyczynia się do ich popularności, w dłuższej perspektywie okazuje się jednak także ich najpoważniejszą wadą. Diety tego rodzaju opierają się przede wszystkim na drastycznym obniżeniu ilości przyjmowanych kalorii, a w dalszej kolejności także na rezygnacji z niektórych składników odżywczych. Zmiany są rewolucyjne i organizm początkowo rzeczywiście reaguje na nie spadkiem wagi. Nie oszukujmy się jednak, tak drastyczna dieta nie może być prowadzona przez dłuższy okres, a co za tym idzie – w pewnym momencie jasnym staje się to, że jej stosowanie skazuje nas na niepowodzenie. Często okazuje się jednak, że nieskuteczne są nawet te diety, które wpajają nam zasady zdrowego odżywiania się i przyczyniają się do tego, że modyfikujemy swoje nawyki żywieniowe. Tu wina leży jednak nie w ich twórcach, ale w nas, lubimy bowiem myśleć o tym, że samo ograniczenie ilości spożywanego pokarmu, bez jakiejkolwiek formy aktywności fizycznej, pozwoli nam pozbyć się zbędnych kilogramów. Niestety, nie jest to możliwe, to właśnie ćwiczenia najlepiej motywują bowiem organizm do spalania tkanki tłuszczowej. Dopóki nie zaczniemy się ruszać, nie powinniśmy spodziewać się spektakularnych rezultatów odchudzania. Bywa i tak, że odchudzając się wcale nie jesteśmy tak sumienni i systematyczni, jak chcemy o sobie myśleć. Owszem, staramy się przestrzegać zasad diety, podejrzanie często decydujemy się jednak także na „drobne odstępstwa” od jej założeń. W takiej sytuacji nie chudniemy przede wszystkim dlatego, że nie dajemy sobie takiej możliwości, a nie dlatego, że stosujemy niewłaściwą dietę.

Jak się opalić bez słońca? Niemal każda kobieta marzy o pięknej opaleniźnie, która jeszcze przez długie miesiące będzie im przypominała o lecie. Niestety, lekarze nie mają wątpliwości, co do tego, że narażanie skóry na nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych może się dla niej źle skończyć. Czy zatem możemy liczyć na opaleniznę, która nie wpłynie negatywnie na nasz stan zdrowia? Okazuje się, że nie jest to wcale niemożliwe. W poszukiwaniu opalenizny możemy wybrać się między innymi do drogerii. Już od lat znajdujemy tu samoopalacze, kolejne propozycje charakteryzują się przy tym coraz większą skutecznością. Przed ich zakupem warto jednak poszukać bardziej szczegółowych informacji na temat sukcesów producenta, niewskazane jest przy tym stosowanie tego rodzaju kosmetyków z pominięciem instrukcji wskazującej, jak z nich korzystać. Wiele kobiet nie ma najlepszych doświadczeń z samoopalaczami, w zdecydowanej większości przypadków panie same ponoszą jednak odpowiedzialność za taki stan rzeczy wybierając rozwiązania przesadnie tanie lub niesprawdzone. Od niedawna samoopalacze nie są jednak wcale jedynymi rozwiązaniami zasługującymi na nasze zainteresowanie. Nie mniej istotne wydają się propozycje takie, jak serum przyspieszające opalanie. Jego stosowanie przyczynia się do tego, że skóra szybciej zdobywa pożądany przez nas brązowy odcień, nie musimy więc narażać się na szkodliwe promieniowanie UV przez wiele godzin. Kosmetyki tego rodzaju ciągle jeszcze charakteryzują dość wygórowane ceny, osoby, które z nich korzystają nie ukrywają jednak swojego zadowolenia z tego tytułu. Jeśli marzymy o błyskawicznej opaleniźnie, a jednocześnie nie chcemy wydawać aż tak dużych pieniędzy, zamiast do drogerii powinniśmy udać się do apteki. Tam w coraz większej liczbie czekają na nas tabletki z beta karotenem przyspieszające proces zdobywania opalenizny. Raz na jakiś czas można również odwiedzić solarium. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że zbyt intensywne korzystanie ze stwarzanych przez nie możliwości przyczynia się do przedwczesnego starzenia się skóry. Jeśli jednak korzystamy z niego z umiarem, możemy liczyć na brązowy odcień naszej skóry bez niepożądanych skutków ubocznych.

Jak dbać o włosy? Piękne włosy od stuleci są atrybutem kobiecości. Mówią wiele nie tylko o wyglądzie, ale również o stanie zdrowia ich właścicielki. Choć jednak wszystkie pragniemy, aby były naszym atutem, niejednokrotnie przekonujemy się o tym, że nie jest to wcale proste zadanie. Jak zatem dbać o włosy, aby efekty naszego zaangażowania błyskawicznie stały się widoczne? Mówiąc o pielęgnacji włosów już na wstępie warto skupić się na… jedzeniu. Wbrew pozorom właściwa dieta i piękne włosy mają ze sobą wiele wspólnego, trudno bowiem liczyć na to, że przestaną być one łamliwe i charakteryzować się tendencją do wypadania, jeśli nie zaczniemy wzmacniać ich od wewnątrz. W sprzedaży dostępne są suplementy diety wpływające korzystnie na kondycję włosów, wskazane jest jednak sięganie po nie jedynie w ostateczności, gdy naturalne metody zawiodą. Nawet najlepsza dieta nie zda się jednak na wiele, jeśli nie będziemy myc włosów we właściwy sposób. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście regularność, choć trudno mówić o wytycznych, które sprawdzają się bez względu na rodzaj włosów i charakter generowanych przez nie problemów. Wcale nie mniej istotne jest jednak i to, czym je myjemy, wiele osób myli bowiem właściwości szamponu oraz odżywki. Warto zatem pamiętać o tym, że szampon powinien przede wszystkim je oczyszczać, najbardziej wskazane są więc te rozwiązania, które nie posiadają sztucznych ulepszaczy. Wzmacnianie włosów, walka z ich łamliwością, zwiększanie objętości i utrwalanie koloru to z kolei zadania, które mają do spełnienia odzywki i specjalne maski. Ich wybór nie jest wcale uboższy niż wybór szamponów, o sukcesie można zaś mówić przede wszystkim wówczas, gdy sięga się po te, które są dostosowane do naszych potrzeb. Nie zapominamy także o znaczeniu właściwego suszenia włosów. Najbardziej pożądane wydaje się pozwolenie im na naturalną utratę wilgoci, bardzo często nie mamy jednak na to czasu. W takim przypadku wykorzystujmy jedynie chłodny strumień powietrza, w innym wypadku bowiem możemy bowiem wyrządzić im wiele szkód przyczyniając się jednocześnie do potęgowania problemów z łupieżem.

Co warto wiedzieć o łupieżu? Przetłuszczające się włosy ze skłonnością do wypadania nie są wcale jedynym problemem, z którym zmagają się kobiety. Wcale nie mniej istotne wydają się zmagania z łupieżem, który nie tylko przyczynia się do tego, że żadna fryzura nie wygląda efektownie, ale również może sugerować nam znacznie poważniejsze problemy ze zdrowiem. Dermatolodzy już od dłuższego czasu nie ignorują problemów z nim związanych. Co więcej, badania nad tym, jak pozbyć się nie tylko skutków, ale i przyczyn łupieżu prowadzone są na najbardziej prestiżowych uczelniach medycznych. To właśnie im zawdzięczamy zresztą podstawowy podział łupieżu na suchy i tłusty, podział ten pozwala zaś nie tylko na określenie skali problemu, ale i na wybór jego najskuteczniejszego rozwiązania. Zdecydowana większość pacjentów, którzy zmagają się z łupieżem ma do czynienia z niewielkimi płatami naskórka, które wyróżniają się zwłaszcza na tle ciemnych włosów oraz z nieprzyjemnym swędzeniem głowy. Są to objawy, którymi charakteryzuje się łupież suchy i choć jest on dość nieprzyjemny, walka z nim nie tylko nie jest trudna, ale także charakteryzuje się dość krótkim czasem trwania. Łupież tłusty zdarza się zdecydowanie rzadziej. Mamy z nim do czynienia wówczas, gdy fragmenty łuszczącej się skóry przyjmują żółte zabarwienie i są lepkie w dotyku. W tym przypadku zamiast do drogerii lub sklepu ziołowego warto od razu skierować się do gabinetu lekarskiego, ta odmiana łupieżu może być bowiem sygnałem świadczącym o ryzyku pojawienia się łojotokowego zapalenia skóry. Łupież bardzo często jest konsekwencją problemów natury dermatologicznej, nie możemy jednak zapominać o tym, że nie wszystkie jego przyczyny są od nas niezależne. Świadczy o tym już choćby to, że łupież bardzo często pojawia się wówczas, gdy jesteśmy zmęczeni i osłabieni, nie dostarczamy organizmowi właściwej ilości witamin i minerałów, zmagamy się z zaburzeniami hormonalnymi albo z infekcją drożdżaków. Dość często okazuje się również, że pojawienie się łupieżu jest konsekwencją niewłaściwych kosmetyków oraz zaniedbań związanych z higieną skóry głowy. Co ciekawe, do jego powstania i intensyfikacji może doprowadzić nie tylko zbyt rzadkie, ale i zbyt częste mycie głowy.

Pokazy mody Pokazy mody są ukazaniem aktualnych trendów, które obowiązują w świecie mody. Mowa oczywiście o pokazach ogólnoświatowych, krajowych czy też lokalnych. Pokazy mody to także szansa dla wielu modelek, które chcą w tym świecie zaistnieć. Bez wątpienia to właśnie w tym miejscu bardzo wiele osób miało szansę pokazać się po raz pierwszy szerszej publiczności i jednocześnie w tym miejscu wiele osób mogło wypłynąć na szerokie wody modelingu. Bez cienia wątpliwości pokazy mody są bardzo ważną częścią przemysłu modowego. To w tym miejscu, bowiem nie tylko pokazuje się światu nową, czasem bardzo ekstrawagancką kolekcję ubrań, ale w tym miejscu jest czas na spotkanie z ludźmi z branży, a dla wielu osób te spotkania niewątpliwie są ogromną szansą na to, aby rozwijać swoją karierę w świecie mody. Takie pokazy mody na pewno wiele wnoszą do naszego życia, dają nam możliwość zastanowienia się i wybrania własnego stylu. Czasem warto więc taki pokaz mody zobaczyć.