Wpisy oznaczone tagiem ‘włosy’

Jak dbać o włosy? Piękne włosy od stuleci są atrybutem kobiecości. Mówią wiele nie tylko o wyglądzie, ale również o stanie zdrowia ich właścicielki. Choć jednak wszystkie pragniemy, aby były naszym atutem, niejednokrotnie przekonujemy się o tym, że nie jest to wcale proste zadanie. Jak zatem dbać o włosy, aby efekty naszego zaangażowania błyskawicznie stały się widoczne? Mówiąc o pielęgnacji włosów już na wstępie warto skupić się na… jedzeniu. Wbrew pozorom właściwa dieta i piękne włosy mają ze sobą wiele wspólnego, trudno bowiem liczyć na to, że przestaną być one łamliwe i charakteryzować się tendencją do wypadania, jeśli nie zaczniemy wzmacniać ich od wewnątrz. W sprzedaży dostępne są suplementy diety wpływające korzystnie na kondycję włosów, wskazane jest jednak sięganie po nie jedynie w ostateczności, gdy naturalne metody zawiodą. Nawet najlepsza dieta nie zda się jednak na wiele, jeśli nie będziemy myc włosów we właściwy sposób. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście regularność, choć trudno mówić o wytycznych, które sprawdzają się bez względu na rodzaj włosów i charakter generowanych przez nie problemów. Wcale nie mniej istotne jest jednak i to, czym je myjemy, wiele osób myli bowiem właściwości szamponu oraz odżywki. Warto zatem pamiętać o tym, że szampon powinien przede wszystkim je oczyszczać, najbardziej wskazane są więc te rozwiązania, które nie posiadają sztucznych ulepszaczy. Wzmacnianie włosów, walka z ich łamliwością, zwiększanie objętości i utrwalanie koloru to z kolei zadania, które mają do spełnienia odzywki i specjalne maski. Ich wybór nie jest wcale uboższy niż wybór szamponów, o sukcesie można zaś mówić przede wszystkim wówczas, gdy sięga się po te, które są dostosowane do naszych potrzeb. Nie zapominamy także o znaczeniu właściwego suszenia włosów. Najbardziej pożądane wydaje się pozwolenie im na naturalną utratę wilgoci, bardzo często nie mamy jednak na to czasu. W takim przypadku wykorzystujmy jedynie chłodny strumień powietrza, w innym wypadku bowiem możemy bowiem wyrządzić im wiele szkód przyczyniając się jednocześnie do potęgowania problemów z łupieżem.

Co warto wiedzieć o łupieżu? Przetłuszczające się włosy ze skłonnością do wypadania nie są wcale jedynym problemem, z którym zmagają się kobiety. Wcale nie mniej istotne wydają się zmagania z łupieżem, który nie tylko przyczynia się do tego, że żadna fryzura nie wygląda efektownie, ale również może sugerować nam znacznie poważniejsze problemy ze zdrowiem. Dermatolodzy już od dłuższego czasu nie ignorują problemów z nim związanych. Co więcej, badania nad tym, jak pozbyć się nie tylko skutków, ale i przyczyn łupieżu prowadzone są na najbardziej prestiżowych uczelniach medycznych. To właśnie im zawdzięczamy zresztą podstawowy podział łupieżu na suchy i tłusty, podział ten pozwala zaś nie tylko na określenie skali problemu, ale i na wybór jego najskuteczniejszego rozwiązania. Zdecydowana większość pacjentów, którzy zmagają się z łupieżem ma do czynienia z niewielkimi płatami naskórka, które wyróżniają się zwłaszcza na tle ciemnych włosów oraz z nieprzyjemnym swędzeniem głowy. Są to objawy, którymi charakteryzuje się łupież suchy i choć jest on dość nieprzyjemny, walka z nim nie tylko nie jest trudna, ale także charakteryzuje się dość krótkim czasem trwania. Łupież tłusty zdarza się zdecydowanie rzadziej. Mamy z nim do czynienia wówczas, gdy fragmenty łuszczącej się skóry przyjmują żółte zabarwienie i są lepkie w dotyku. W tym przypadku zamiast do drogerii lub sklepu ziołowego warto od razu skierować się do gabinetu lekarskiego, ta odmiana łupieżu może być bowiem sygnałem świadczącym o ryzyku pojawienia się łojotokowego zapalenia skóry. Łupież bardzo często jest konsekwencją problemów natury dermatologicznej, nie możemy jednak zapominać o tym, że nie wszystkie jego przyczyny są od nas niezależne. Świadczy o tym już choćby to, że łupież bardzo często pojawia się wówczas, gdy jesteśmy zmęczeni i osłabieni, nie dostarczamy organizmowi właściwej ilości witamin i minerałów, zmagamy się z zaburzeniami hormonalnymi albo z infekcją drożdżaków. Dość często okazuje się również, że pojawienie się łupieżu jest konsekwencją niewłaściwych kosmetyków oraz zaniedbań związanych z higieną skóry głowy. Co ciekawe, do jego powstania i intensyfikacji może doprowadzić nie tylko zbyt rzadkie, ale i zbyt częste mycie głowy.

Nie tylko kawa Zasadniczo określenie mała czarna pasuje do kilku elementów. Jak najbardziej możemy, bowiem tak powiedzieć o małej kawie, można żartobliwie powiedzieć o niskiej dziewczynie o czarnych włosach, a można również powiedzieć o pewnym elemencie garderoby, czyli o krótkiej, czarnej spódniczce. Można powiedzieć, że ten element kobiecej garderoby jest pewnego rodzaju kanonem w sposobie ubierania się. Można powiedzieć, że mała czarna jest jednym z takich elementów, których nie powinno zabraknąć w żadnej kobiecej szafie. Bez wątpienia właśnie mała czarna jest bardzo uniwersalnym elementem kobiecego stroju. Jak najbardziej, bowiem pasuje na przyjęcie urodzinowe, pasuje na spotkanie biznesowe, jak i na wiele innych okazji. Jest to element, który z jednej strony nie jest zbyt elegancki, a jednak w pewnym stopniu na pewno jest. Tym samym małą czarną można poniekąd określić mianem ubioru uniwersalnego.