Archiwum kategorii ‘Moda’

Wyjątkowo pięknie w wyjątkowym dniu Chyba nikomu nie trzeba mówić o tym, że dzień ślubu jest tym wyjątkowym, który powinien przynosić same miłe wspomnienia i w którym każdy jego element powinien być, co najmniej zbliżony do ideału. Warto, więc zadbać o każdy szczegół uroczystości ślubnej i tej weselnej. Jednym z istotnych elementów, do których należy przywiązać szczególną uwagę jest ślubne ubranie. Współczesna moda ślubna na pewno jest o wiele barwniejsza niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, aczkolwiek oczywiście pewne kanony się nie zmieniły i raczej trudno oczekiwać, aby coś w tym względzie uległo zmianie. Mówiąc o modzie ślubnej zacznijmy od panny młodej. Zasadniczo tutaj obowiązuje biała suknia. Oczywiście może być również suknia w kolorze écru. Oczywiście w tym względzie można spotkać wyjątki, w których kobieta na swój ślub ubiera suknię w nieco innym kolorze, ale są to naprawdę wyjątkowe sytuacje. Moda ślubna nakazuje, bowiem założyć pannie młodej białą suknię. Aby ją nieco bardziej urozmaicić kolorystycznie, można dowolnie dobierać kolory bukietu ślubnego. Poza tym także należy podkreślić, że chociaż suknia ślubna jest koloru białego, to jednak, jeśli chodzi o jej formę, to dowolność i możliwości są naprawdę bardzo spore.

Ubierać się trzeba Nie żyjemy w epoce kamienia łupanego abyśmy mieli chodzić odziani w skóry zwierzęce lub nieodziani w nic. Żyjemy w czasach cywilizowanych i społeczeństwach cywilizowanych, w których ubranie jest czymś naturalnym. Jednakże, jeśli mówimy o ubraniach, to nie tylko chodzi o to, aby założyć na siebie cokolwiek, ale niewątpliwie bardzo ważne stało się to, aby wyglądać modnie. De facto poddajemy się temu, co sobie ktoś obmyślił i niekoniecznie tak do końca jest to zgodne z naszym własnymi uwagami na temat ubioru. Chcemy wyglądać modnie, chcemy się podobać, chcemy, aby pochwalono nasze nowe spodnie, aby ktoś w sposób szczególny spojrzał na nas, gdy mamy akurat założoną nową bluzkę. Ten element stał się pewnym wyznacznikiem współczesności. Mamy do czynienia z ubieraniem się w rzeczy modne, które powinny określać pewien styl i jednocześnie też powinny określać nas samych. O to właśnie chodzi we współczesnym ubieraniu się. Musimy odpowiednio dobrać ubranie do okazji.

Moda | Tagi: , ,

Jak się ubrać Dla osób, które nie wiedzą, że ubieramy się właśnie w sklepach z tanią odzieżą, możemy uchodzić za ludzi znających się na modzie, nieżałujących pieniędzy na markowe ubrania, co oczywiście nie do końca będzie zgodne z prawdą, ale czyż życie nie jest grą pozorów i to w bardzo wielu aspektach? Ciucholandy świetnie wkomponowały się w otaczającą nas rzeczywistość i stały się świetną odpowiedzią na zapotrzebowanie wielu ludzi na ubieranie się w określonym stylu i ubieranie się w sposób modny. Jeśli więc szukamy jakiegoś ciekawego stroju, który będzie odzwierciedlał nasz własny, indywidualny styl, jeśli szukamy czegoś niedrogiego i jednocześnie też oryginalnego, a może nawet i modnego, to niekoniecznie musimy nastawiać się tylko i wyłącznie na różne wyprzedaże w sklepach. Jak najbardziej polecanym miejscem w tym względzie mogą się stać właśnie sklepy z używaną odzieżą. Obecnie sklepy z odzieżą używaną cieszą się naprawdę wielką popularnością. Możemy znaleźć tutaj naprawdę dobrej jakości ubrania, co prawda używane lecz często w doskonałym stanie. Powinniśmy, więc czasem korzystać z możliwości, jakie dają nam tego typu sklepy.

Moda | Tagi: , ,

Tanie i czasem też modne Być może ktoś powie, że ubrania z ciucholandów są dla ubogich, że znajdziemy tam towar gorszej jakości, ale de facto chyba większość z nas ma nie do końca dobre pojęcie o ciucholandach oraz o tym, co się w nich znajduje. Być może również dla wielu z nas pewnym zaskoczeniem może być fakt, iż w ciucholandach możemy znaleźć towar markowy. Różnica polega na tym, że w sklepie oznaczonym określoną marką za daną część garderoby zapłacimy znacznie więcej niż w ciucholandach, a w tych ostatnich zapłacimy po prostu śmieszne pieniądze. To nieprawda, że w sklepach z tanią odzieżą, odzieżą na wagę, możemy zetknąć się wyłącznie z towarem gorszej jakości. To nieprawda, że klientami takich sklepów są osoby, których zasobność portfela jest niewielka. Jest to pewnego rodzaju stereotyp, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Owszem, pewna część towaru, który znajduje się w owych ciucholandach odznacza się pewnymi wadami, ale de facto na pewno nie dotyczy to całego asortymentu ani nawet większości tego, co możemy w tych miejscach spotkać. Można nawet powiedzieć, że w ciucholandach możemy za niewielkie pieniądze ubrać się naprawdę modnie.

Suknia ślubna Suknia ślubna może być skromna lub też bardzo bogata, z trenem lub bez. Wszystko zależy od preferencji panny młodej. Przejdźmy w tym momencie do pana młodego. Tutaj wybór jest nieco większy. Oczywiście najbardziej popularny w tym względzie jest garnitur. Można go zastąpić frakiem lub surdutem. Mężczyźni mają oczywiście znacznie większy wybór pod względem kolorystycznym. Garnitur nie musi być wcale czarny, ale jak najbardziej możemy wybrać garnitur w kolorze białym, w różnych odcieniach szarości, beżu lub grafitu. W każdym razie na pewno w tym względzie możemy mówić o pewnej dowolności. Bez wątpienia jednak moda ślubna utrzymuje się w pewnych żelaznych regułach, których nikt nie przekracza. Wszakże na pewno nie jest dobrym krokiem, aby zmieniać tak wspaniałe tradycje, w jakich utkwiona jest również współczesna moda ślubna. Zarówno Panna Młoda jak i pan młody pragną w tym dniu znakomicie wyglądać. Należy, więc dołożyć wszelkich starań, aby stało się to po prostu możliwe.