Wpisy z Styczeń, 2015

Moda | Tagi: , ,

Tanie i czasem też modne Być może ktoś powie, że ubrania z ciucholandów są dla ubogich, że znajdziemy tam towar gorszej jakości, ale de facto chyba większość z nas ma nie do końca dobre pojęcie o ciucholandach oraz o tym, co się w nich znajduje. Być może również dla wielu z nas pewnym zaskoczeniem może być fakt, iż w ciucholandach możemy znaleźć towar markowy. Różnica polega na tym, że w sklepie oznaczonym określoną marką za daną część garderoby zapłacimy znacznie więcej niż w ciucholandach, a w tych ostatnich zapłacimy po prostu śmieszne pieniądze. To nieprawda, że w sklepach z tanią odzieżą, odzieżą na wagę, możemy zetknąć się wyłącznie z towarem gorszej jakości. To nieprawda, że klientami takich sklepów są osoby, których zasobność portfela jest niewielka. Jest to pewnego rodzaju stereotyp, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Owszem, pewna część towaru, który znajduje się w owych ciucholandach odznacza się pewnymi wadami, ale de facto na pewno nie dotyczy to całego asortymentu ani nawet większości tego, co możemy w tych miejscach spotkać. Można nawet powiedzieć, że w ciucholandach możemy za niewielkie pieniądze ubrać się naprawdę modnie.

Garderoba męska Na pewno dobry garnitur to pewien niemały koszt, ale z drugiej strony, jeśli chcemy wyglądać elegancko, to nie powinniśmy przesadnie oszczędzać na wydatkach związanych z kupnem garnituru. Ten element męskiej garderoby często kupujemy przy okazji jakiejś uroczystości rodzinnej, aczkolwiek nie zawsze. Szczególnym rodzajem garnituru jest oczywiście ten ślubny, który powinien być kupowany w określonym salonie, gdzie możemy liczyć nie tylko na wysoką, jakość wykonania, ale również na dokonywanie ewentualnych poprawek. Tak naprawdę, bowiem wcale nie jest łatwo dopasować garnitur do konkretnej osoby i bardzo często zdarza się, że istnieje konieczność dokonywania pewnych poprawek. Na współczesnym rynku mamy do czynienia z bardzo sporą ilością sklepów, które oferują garnitury dla osób starszych, młodszych jak również i dla dzieci. Spory wybór sprawia, że najbardziej na rynku są cenione solidne firmy oferujące bardzo dobrej jakości garnitury. Warto zauważyć, że garnitur jest tym elementem, który jest jednym z podstawowych, jeśli chodzi o męską garderobę i tego elementu na pewno nie może w niej zabraknąć. Garnitur przyda się na wiele okazji, co sprawia, że powinniśmy mieć go w swojej szafie, aby nie być zaskoczonym nagle faktem, że czegoś eleganckiego po prostu nam w niej brakuje, na specjalne okazje.

Pokazy mody W tych miastach odbywają się, bowiem najlepsze pokazy mody, które gromadzą ogromne rzesze celebrytów, to do tych miast udaje się bardzo wiele osób, aby dokonać zakupów ubiorowych. Można się zapytać, po co lecieć kilka godzin w celu zakupu ubrania, skoro na całym świecie mamy dostępne sklepy najlepszych marek ubraniowych. Jednakże chodzi tu tylko i wyłącznie o prestiż, gdyż na pewno nie chodzi o ceny. Zasadniczo, bowiem ubrania w tych miastach do najtańszych nie należą, a więc pozostaje nam tylko i wyłącznie o prestiż. Świat mody to miejsce wyjątkowe. W tym świecie obracają się ci najwięksi, w tym miejscu ustalane jest to, co będzie w danym sezonie modne na całym świecie, a więc z punktu widzenia świata mody z pewnością możemy powiedzieć, że te kilka miast na całym świecie jest bardzo ważnych. Zwyczaj udawania się do Mediolanu czy też Londynu na zakupy czy też na pokazy mody nie dotyczy współcześnie tylko i wyłącznie osób bogatych, znanych z mediów celebrytów. Coraz częściej, bowiem osoby pojawiające się w tych miastach i dokonujące zakupów ubraniowych, to zwyczajni, nikomu nieznane szerzej jednostki. Na pewno markowe ubrania wzbudzają naszą ciekawość, jednakże nie zawsze przeciętny człowiek ma możliwość pozwolić sobie na taki zakup. Tym samym możemy poszukać równie interesującej odzieży w nieco tańszych sklepach.

Subkulturalnie Jeśli mówimy o różnych subkulturach, których przecież w otaczającej nas rzeczywistości nie brakuje, to na pewno jednym z elementów, które tworzą daną subkulturę jest określony styl ubierania się. Można, więc śmiało powiedzieć, że jednym z elementów stanowiących o danej subkulturze jest określona moda. Tak można było mówić o hipisach, którzy byli rozpoznawani między innymi po długich włosach, jak również po różnych elementach ubioru. Mowa o takich elementach jak kolorowe długie spodnie z szerokimi nogawkami, kolorowe bluzy i koszulki. Oprócz ubioru oczywiście można również wskazać na inne elementy, aczkolwiek to właśnie ubiór w poszczególnych subkulturach jest bardzo ważnym elementem. Nie chodzi tylko i wyłącznie o hipisów, gdyż ta grupa jest tylko jedną z wielu wyróżniających się na tle historii i na tle współczesnych dziejów. Można wskazać także na gotów, na grupę panków jak i na wiele innych grup społecznych stanowiących określoną subkulturę.

Suknia ślubna Suknia ślubna może być skromna lub też bardzo bogata, z trenem lub bez. Wszystko zależy od preferencji panny młodej. Przejdźmy w tym momencie do pana młodego. Tutaj wybór jest nieco większy. Oczywiście najbardziej popularny w tym względzie jest garnitur. Można go zastąpić frakiem lub surdutem. Mężczyźni mają oczywiście znacznie większy wybór pod względem kolorystycznym. Garnitur nie musi być wcale czarny, ale jak najbardziej możemy wybrać garnitur w kolorze białym, w różnych odcieniach szarości, beżu lub grafitu. W każdym razie na pewno w tym względzie możemy mówić o pewnej dowolności. Bez wątpienia jednak moda ślubna utrzymuje się w pewnych żelaznych regułach, których nikt nie przekracza. Wszakże na pewno nie jest dobrym krokiem, aby zmieniać tak wspaniałe tradycje, w jakich utkwiona jest również współczesna moda ślubna. Zarówno Panna Młoda jak i pan młody pragną w tym dniu znakomicie wyglądać. Należy, więc dołożyć wszelkich starań, aby stało się to po prostu możliwe.